Ietvarstādi tiek sēti ar kūdras substrātu pildītās kasetēs un novietoti siltumnīcā, kur labvēlīgos apstākļos dīgst jaunie kociņi. Pēc mēneša kasetes izved un novieto uz lauka poligoniem, kur stādi aug turpmākos 1-2 gadus. Siltumnīcas tukšas nepaliek – sezonā šāda stādu rotācija notiek 3 līdz 4 reizes.
LVM kokaudzētavās audzē priedes, egles un bērza ietvarstādus. Stādus pako mitrumizturīgās kartona kastēs vai maisos pa 100 stādiem katrā.
Stādīšanas laiks: pavasarī - no aprīļa sākuma līdz maija beigām; rudenī - no augusta beigām līdz oktobra beigām. Rudens vēlos stādījumus nerekomendē kūdras augsnēs, jo ir iespējami sala izcilājumi.
Priekšrocības:
Pirmajā augšanas gadā stāds tiek nodrošināts ar daļu no nepieciešamajām barības vielām, kas nodrošina tā straujāku izaugšanu no nezālēm, saīsinot kopšanas perioda ilgumu.
Stādi neiežūst pārvadāšanas un izstādīšanas procesā.
Stādīšanas tehnoloģija mežā ļauj panākt augstu darba ražīgumu un stādīšanas kvalitāti līdz 2000 stādu dienā.
Stādīt ar stādāmo stobru un stādu pārnēsājamo jostu ir ērti - nav jāliec mugura.
Garāks stādīšanas periods – gandrīz visu veģetācijas periodu.
Pareizi veidota sakņu sistēma, ko nodrošina vertikālas gaisa spraugas kasetes sānos.
Uz sakņu kamola izveidojusies mikoriza (simbioze starp augstāko augu saknēm un sēnēm), kas stādiem nodrošina meža videi raksturīgo mikrofloru.
Pārstādot mežā, tiek saglabāts netraumēts sakņu kamols un spurgaliņas, stādi necieš no pārstādīšanas šoka.
Samazinās riska faktors stādu inficēšanā ar sakņu trupi, jo stādot saknes netiek traumētas un trupes sēnes neiekļūst augā. Tā veidojas kvalitatīvākās, pret vējgāzēm noturīgākas mežaudzes.