Latvijā malka ir tradicionālākais apkures veids, turklāt arī lētākais un dabiskākais kurināmais. Ar to mājoklī var nodrošināt gan siltumu, gan karsto ūdeni, turklāt malkas krāsns vai kamīns ne vien sasildīs, bet parūpēsies arī par mājas omulību. Koksne ir atjaunojams dabas resurss. Koki augot piesaista tikpat daudz ogļskābās gāzes, cik vēlāk izdala sadegot, tāpēc koksne ir CO2 neitrāls produkts. Turklāt degšanas rezultātā radušos pelnus pēc tam var iestrādāt atpakaļ augsnē kā mēslojumu mežā, tā radot vēl labākus augšanas apstākļus nākamajām mežaudzēm. Koksnes izmantošana siltumam
Jau izsenis malka bijusi viens no galvenajiem siltuma avotiem. Lai gūtu lielāko labumu, vērts ievērot noteiktus priekšnosacījumus.
Plašākai iedzīvotāju nodrošināšanai ar siltumu arvien vairāk apkurei izmanto šķeldu. Koksnes un šķeldas izmantošana apkurē samazina fosilo kurināmo patēriņu un importu. Šķeldu iegūst no ciršanas atliekām, apauguma un mazvērtīgas sīkkoksnes, ko citur nav iespējams izmantot, Turklāt šķelda ir videi draudzīgs, energoefektīvs un atjaunojams resurss, ko izmanto katlumājas Latvijas reģionos.