31 • 08 • 2012

Medaļām pietrūka mata tiesa

No 23.08. līdz 27.08. Baltkrievijā olimpiskajā sporta centrā Raubiči (Minskas apg.) norisinājās 30. Pasaules čempionāts koku gāzējiem. Prestižajās sacensībās piedalījās 29 valstu komandas, pulcējot 111 pasaules labākos koku gāzējus.

Latvijas komanda kopvērtējumā ieguva 10. vietu un tikai divas nelielas kļūdas koku gāšanas disciplīnā komandai neļāva pretendēt uz medaļām. Individuālajā vērtējumā mūsu valsts labākie kokgāzēji ierindojās 11. vietā (Gatis Brencis, 1588 punkti), 15. vietā (Edmunds Krišāns, 1579 punkti) un 44. vietā (Anatolijs Seļivanovs, 1475 punkti). 1. vietu individuālajā vērtējumā ieguva Krievijas, 2. vietu Somijas un 3. vietu Šveices sportisti. Koku gāšanas disciplīnā augstāko rezultātu no Latvijas sasniedza E.Krišāns (12. vieta).

Pārējās disciplīnās Latvijas komanda pierādīja, ka ir viena no spēcīgākajām pasaulē. Precīzajā sagarumošanā un atzarošanā Latvijas koku gāzēju komanda bija otra labākā, piekāpjoties mājiniekiem. Precīzajā sagarumošanā individuālajā vērtējumā G.Brencis izcīnīja 8.vietu, A. Seļivanovs 10.vietu un E. Krišāns 18.vietu.

Vecuma klasē līdz 24. gadiem, LVM Austrumvidzemes mežizstrādes iecirkņa meistars Mārtiņš Ķepītis ieguva 4. vietu precīzajā sagarumošanā.

Atzarošanas disciplīnā G.Brencis izcīnīja augsto 4. vietu un tikai nieka četras sekundes simtdaļas Gati šķīra no bronzas medaļas. A.Seļivanovs atzarošanā ieguva 10.vietu un E. Krišāns 26. vietu.

Sportistu sniegums vēlreiz apliecina, ka Latvijas koku gāzēji ir līderi pasaulē, atrodoties TOP 10, un nākamajā pasaules čempionātā, kas notiks 2014. gadā Šveicē, Latvijas komandai ir labas izredzes tikt pie medaļām.

Pasaules čempionātus ik pēc diviem gadiem rīko starptautiskā organizācija IALC (International Association Logging Championchips). 2010. gadā Horvātijā Latvijas komanda izcīnīja augsto 5. vietu.